Wielkopolski Klub Turystyki Konnej

Ekologiczny biwak "KONIARZY"

W dniach 20-21 sierpnia 2021r. w pięknych okolicznościach przyrody i nie tylko Stajnia Krzyżówki z inicjatywy własnej (a jednocześnie w ramach WKTK PTTK w Kaliszu) zorganizowała biwak pod namiotami dla wszystkich chętnych akceptujących regulamin.

Impreza miała wiele atrakcji m. in. bieg na orientację połączony ze sprzątaniem lasu i zbieraniem grzybów w strugach deszczu.

Dzięki Lasom Państwowym, które zapewniły nam worki i rękawiczki prężną grupą udało nam się zebrać 5 wielkich worków śmieci. Wieczorem rozbiliśmy namioty i biesiadowaliśmy wspólnie przy ognisku.

Rano po super pobudce przez słynnego Krzyżówkowego Koguta wszyscy zjedli śniadanie na własnych naczyniach i z własnymi sztućcami, żeby nie generować zbędnych śmieci i uświadomić sobie ile śmieci produkujemy/ przy korzystaniu z tzw. opakowań i sztućców jednorazowych/ podczas jednego posiłku.

Kolejnym punktem/zadaniem biwaku było wykonanie woskowijek * (dzięki instrukcji Pani Beaty Kątnej z Nadleśnictwa Kalisz), które używane wielokrotnie będą nam pomagały ograniczyć produkcję kolejnych śmieci.

W ramach zakończenia imprezy część uczestników pojechała konno sprzątać tablice po biegu na orientację, a inni uczestnicy biwaku składali namioty.

Dziękujemy Wam za udział i troskę o przyrodę!
Do następnego razu!

Tekst i foto: Z. Bień

https://woskowijki.pl/o-woskowijkach