Wielkopolski Klub Turystyki Konnej

Integracja na wodzie

W ostatni weekend lata tj. 20-21.09.2018 r. odbył się zjazd integracyjny Wielkopolskiego Klubu Turystyki Konnej. Tym razem bez koni :). Nasi kopytni ulubieńcy (posiadający wrodzoną umiejętność pływania) odpoczywali po pracowitym sezonie letnim a my chwyciliśmy za wiosła!

Plan był wyśmienity: spływ kajakowy naszą przepiękną i malowniczą Prosną. Mimo prognozowanego załamania pogody, odważnie i z pełnym optymizmem zebraliśmy się w uroczym gospodarstwie agroturystycznym "pod Bocianem" w miejscowości Sławin. Serdeczni i gościnni gospodarze przyjęli nas ciepło i szybko przydzielili przytulne pokoje. Tak więc nie tracąc czasu ruszyliśmy nad rzekę, by rozpocząć naszą kajakową przygodę. Mili Panowie z wypożyczalni Mohikan zapewnili kajaki dla wszystkich. Szybko podzieliliśmy się na duety, kajaki na wodę i... wiosła w dłoń!

Kilka ruchów wiosłem i już każdy wie o co chodzi. Ruszamy!

Spokojna choć kręta rzeka kryła pełno przeszkód do pokonania. Powalone drzewa, mielizny, czy kamienie nie pozwalały tracić czujności. Za każdym zakrętem czekała następna niespodzianka.

Mimo wszystko nikt z zespołu nie zrażał się, urokliwe widoki rekompensowały nam wszelkie trudy.

Wieczór spędziliśmy odpoczywając po trudach parogodzinnego spływu. Przepyszny obiad gospodyni postawił wszystkich na nogi i z nową energią oddaliśmy się kolejnym grom i zabawom.

Dzień drugi przywitał nas mniej przyjazną aurą. Dopisywała nam jednak pogoda ducha!

Zgranie zespołu, współpraca i wzajemna pomoc pozwoliła nam na pokonanie całej zaplanowanej trasy. Mieliśmy wspaniałą okazję przetestować naszą komunikację, zaradność i współdziałanie. Z uśmiechem na twarzy wszyscy uczestnicy zakończyli spływ, więc myślę, że test zdaliśmy na 5+!

Tekst i zdjęcia: Iza W.