Wielkopolski Klub Turystyki Konnej

Warsztaty TREC PTTK

28 kwietnia 2018 r. w Gospodarstwie Agroturystycznym "Stajnia Krzyżówki" odbyły się warsztaty dla zawodników TREC PTTK. Pod czujnym okiem Sławomira Nafalskiego wiedzę zdobywało 14 osób. Ćwiczenia z mapą i kompasem nie byłyby tak ciekawe, gdyby nie trasa po okolicznym lesie. Dzięki niej każdy uczestnik mógł sprawdzić swoją wiedzę, prowadząc resztę grupy. Po pysznym obiedzie znów zasiedliśmy przy stole, by zaczerpnąć jeszcze większą ilość wiedzy. Następnie wspólnie oglądaliśmy filmy, które prezentowały prawidłowe pokonanie poszczególnych elementów trasy. Informacje odnoszące się do pokonywania fazy PTV sprawdziliśmy na placu wraz z dwójką jeźdźców, którzy pokonali poszczególne przeszkody.

Warsztaty, na których panowała miła atmosfera, okazały się bardzo ciekawą koncepcją. Uczestnicy wykazali się podczas nich ogromnym zaangażowaniem i chęcią poszerzania wiedzy.

Z pewnością zdobytą wiedzę wszyscy uczestnicy wykorzystają w niedalekiej przyszłości – a mianowicie już podczas czerwcowych zawodów.

Tekst: Martyna D. i Weronika P.
Zdjęcia: Agnieszka K.