Wielkopolski Klub Turystyki Konnej
Powołanie i idea klubu
Wielkopolski Klub Turystyki Konnej powstał w dniu 27.01.2018 r. na podstawie uchwały (z dnia 16.10.2017 r.) Zarządu Kaliskiego Oddziału PTTK im. Stanisława Graevego. Klub działa na prawach koła PTTK.
Zebranie założycielskie odbyło się z inicjatywy kol. Zofii Bień w Gospodarstwie Agroturystycznym "Stajnia Krzyżówki" (w obecności kol. Mateusza Przyjaznego - Prezesa Zarządu Oddziału) na wniosek 13 członków zwyczajnych Oddziału.
Członkowie - założyciele to:
- Bień Marta,
- Bień Zofia,
- Chachuła Patrycja,
- Dziedzic Martyna,
- Janczak Tobiasz,
- Kopacka Agnieszka,
- Kordas Maria,
- Krupińska Magdalena,
- Krystek Agnieszka,
- Ozimek Marta,
- Piwowarska Weronika,
- Pławiak-Michalak Romana,
- Walasz Izabela.
Walne zebranie klubu (w pełnym składzie - vide supra) w głosowaniu tajnym wybrało 3-osobowy Zarząd Klubu, który ukonstytuował się następująco:
- Prezes - Zofia Bień
- Sekretarz - Agnieszka Krystek
- Skarbnik - Weronika Piwowarska.
Walne zebranie klubu zdecydowało, iż nie ma potrzeby powołania komisji rewizyjnej klubu.
Idea i cele działalności:
Głównymi założeniami klubu jest popularyzacja różnych form turystyki jeździeckiej, jak również organizacja rajdów konnych.
Wielkopolski Klub Turystyki Konnej jest jednym z najmłodszych klubów zajmujących się konkurencją TREC PTTK w Polsce. TREC, czyli Wszechstronny Konkurs Konia Turystycznego jest otwarty dla różnorodnych stylów jazdy-może w niej wystartować zarówno jeździec klasyczny, w stylu western jak i osoba jeżdżąca w innym dowolnym stylu. Nie ma ograniczeń co do rasy konia, czy używanego sprzętu. Zawody TREC PTTK mogą być doskonałym rozszerzeniem oferty ośrodków turystyki jeździeckiej i ośrodków rekreacyjnych bez względu na preferowany styl jazdy.
Zachęcamy wszystkich do wstępowania w nasze szeregi, co skutkuje tym, że dynamicznie się rozwijamy. Praca Klubu opiera się wyłącznie na działalności społecznej. Głównym celem jest propagowanie turystyki i krajoznawstwa poprzez uprawianie najwspanialszej formy wypoczynku, jaką jest turystyka konna. Aktywizujemy lokalną społeczność do krzewienia turystyki konnej, a także pogłębiamy wiedzę historyczną oraz geograficzną o lokalnym środowisku.